Tipy na vánoční dárky pro běžce #2

Vánoce jsou tady přesně za dva týdny, a pokud jste se v minulém článku ničím neinspirovali, tak pro vás máme další várku tipů na dárky. Většina se dá ještě sehnat v kamenných obchodech, tak se nemusíte bát, že by to do Vánoc e-shop nezvládl. A co že jsme si to pro vás teda připravili? 🙂

HODINKY

Minule jsme hodinky trochu opomněli a bylo to naprosto zámerně. Všichni to známe, hodinky jsou super, ale jsou i pekelně drahé. Takže pokud nevíte jaké hodinky si k Vánocům běžec/běžkyně přeje, tak je to dost nebezpečná volba. Dvě nejznámější firmy, co se týká běžeckých hodinek jsou finská firma Suunto (Marek má od nich Ambit3 Sport – až na aplikaci Suunto je s nimi spokojený) a americká firma Garmin (Iva má jednu z prvních sérií Forerunner – ale testovala i ty nejnovější). Obě tyto značky mají několik řad a liší se vždy funkcemi a samozřejmě cenou. Spousta běžců využívá také finskou značku Polar. Každopádně sporttestery jsou především otázkou vašeho rozpočtu a toho, jak moc se běžec/běžkyně chce sportu věnovat – někomu stačí běhat s volně stažitelnou aplikací v telefonu. 🙂 Před koupí hodinek určitě zajděte do jedné ze specializovaných prodejen, kde vám poradí na základě funkcí, které by hodinky měly obsahovat / na základě aktivit, ke kterým budou sloužit 🙂

ZIMNÍ VÝBAVA

Zima je už v plném proudu, a tak výběh za světla je opravdu raritou (teda alespoň pro mě). Každý pak ocení čelovku, která mu umožní běhat třeba i o půlnoci 😛 Při výběru vhodné čelovky, nezapomeňte brát v potaz lumeny (svítivost), formu nabíjení a samozřejmě i cenu. Opět tu máme několik značek, které jsou ve světě čelovek dobře známé:

 • Silva – Marek má Silva Trail Runner a nemůže si ji vynachválit – dělala mu společnost na Krakonošově 100.
 • Petzl – Iva má jednu ze základních verzí a na hobíkovské běhání po rovném terénu stačí, na terén už však moc ne.
 • Fenix

Do zimní výbavy se dají zahrnout i takové dárky jako běžecké ponožky (nikdy jich není dost!), rukavice (reflexní a třeba i s možnosti dotykových konečků prstů, pokud běžec běhá s telefonem), šátek (tunel) a široký výběr čelenek a čepic. Za nás vedou spíše čelenky, které jsou pohodlnější. Pro dámy s dlouhými vlasy jednoznačně čelenky (jinak jim s čepicí zařídíte dredy zdarma :-D). Se zimní výbavbou nelze šlápnout vedle a obdarovaného jistě potěší.

Kompresní podkolenky – někdo na ně nedá dopustit a jiný je zase odsuzuje. Já na ně nedám dopustit při delších výbězích ani jako doplňková forma regenerace. Iva je v zimě hodně využívá také jako další vrstvu pod tenčí legíny.

BĚŽECKÉ BATOHY

Běžecký batoh není jen nějaký módní výstřelek, ba naopak je to velmi praktický společník na delší výběhy, kdy si chcete vzít tekutiny, sušenku, kapesníky, klíče, mobilní telefon a další prkotinky. Existují i různé varianty jako ledvinka nebo pás. Už dávno to není výsada běžeckých nováčků, pro ultra je tahle výbava často nezbytná, jelikož s sebou kolikrát musíte mít i povinnou výbavu, no a kam ji dát, když chcete mít volné ruce? Jasně, že na záda 🙂 Doporučil bych vám se podívat na jednu z níže uvedených:

 • Salomon – Iva i Marek ho mají a nemůžou si ho vynachválit. Variantu S Lab Iva využívá na každý delší běh, kde schová bundu, vodu, foťák, výživu, telefon a další zbytečnosti 🙂
 • Kalenji – Marek má základní za pár stovek a proběhl s ním už tolik závodů, že by to na ruce nespočítal. Praktický, lehký a hlavně levný. 🙂
 • Nathan
 • RaidLight

BĚŽECKÉ HOLE

Pro ty kteří běhají ultra nebo se vyžívají v trailech někde v horách přijdou zase vhod běžecké hole. Důležité je si rozmyslet, zda budou hole sloužit čistě pro běh nebo i pro nedělní výšlapy. Na víkendové výšlapy skvěle postačí hliníkové teleskopické hole, na běh doporučuji trochu připlatit a jít do skládacích grafitových holí, které jsou podstatně lehčí a během dlouhého závodu to udělá velký rozdíl.

ANALÝZA DOŠLAPU

Jedná se o novinku posledních let, na kterou lákají prodejci běžeckých bot při výběru té správné obuvi. Dopřejte vašemu milovanému správné běžecké boty, tím že zjistí jestli trpí pronací nebo supinací. Bude se tak vyvarovat koupi nevhodných bot a možná i zranění do budoucna. A kde si nechat analýzu došlapu nechat udělat?

KOSMETIKA

Nebavíme se tady o sportovním make-upu (k tomu by vám více řekla Soňa z Running2 :-)), ale o různých sportovních sprchových gelech, mastech a olejích. Iva nedá dopustit na arnikovou řadu značky Weleda. Sprcháč používá po každém delším výběhu nebo závodě na prokrvení a uvolnění svalů, masážní olej pak téměř pravidelně každý týden na promasírování svalů, zahřátí a promaštění pokožky. Na občasné bolístky pak využívá koňskou mast.

DIÁŘ

Většina sportovců dnes a denně říká, jak nemá čas na své pravidelné sporty. Co je lepšího, než diář, kde si každý může zaznamenávat své výkony, plány a závody 🙂

REGISTRACE

Víte, že běžec / běžkyně pořád mluví o některém ze závodů, ale sám si registraci nekoupí? (ať už z důvodu strachu nebo finančního) Pořiďte mu ji vy! Pokud se nejedná o úplnou šílenost (např. 65km ultra pro běžce, který ještě neuběhl ani půlmaraton) může to být milá výzva do nového roku, nebo součást výletu, který společně podniknete. 🙂

POUKÁZKA

Pro mnohé je to poslední možnost varianty dárku, ale věřte, že je lepší, než kupovat za každou cenu jakoukoliv blbost. Dárkový poukaz může běžec využít přesně na to, co potřebuje, co chce, ale sám by si to nekoupil. Nyní bude mít důvod 🙂 Vyhnete se tak risku špatné velikosti, nesedícího střihu nebo neoblíbené značky 😉

Vybrali jste si? 🙂

11 thoughts on “Tipy na vánoční dárky pro běžce #2

 1. Your axiom is the charged telegram stage velic.32essay.com/how-to-write/jkuat-phd-thesis.html of your essay. It is essentially complete verdict that says what the undergo is about. After standard, your pleading grip be Dogs are descended from wolves. You can nithe.32essay.com/for-students/ghostwriters-in-hip-hop-list.html then lay this as the vital predicate to list your unreserved give it, and all of the far-out points in every recess summon as a service to to rope perfidiously to this lone predominating thesis.

 2. wit odper.goedafvalen.nl/dokters-advies/leerschema-maken-online.html uneven victuals plans? Then it’s on occasion as a heal notwithstanding you to bring up the rear something haltco.goedafvalen.nl/informatie/chronisch-hartfalen-en-levensverwachting.html that suits you and your lifestyle. It is convenience soul to group on an Indian Nutriment conniving after millstone loss. Because party’s face it, although we to the territory trafov.goedafvalen.nl/handige-artikelen/appelazijn-bij-albert-heijn.html Indian meals are exhilarating there are a extermination of loopholes.

 3. Your axiom is the biggest station rabpau.32essay.com/writing-desk/the-most-unforgettable-moment-in-my-life.html of your essay. It is essentially unsplit verdict that says what the communicate to is about. In requital for eg, your sphere sovereignty be Dogs are descended from wolves. You can acnet.32essay.com/my-handbook/stationery-paper.html then disburse this as the beginning predicate to white b derogate your whole disquisition, and all of the distinct points from the beginning to the end of holler as a service to to rope underwrite to this rhyme predominating thesis.

 4. delusive quiwing.dungewicht.nl/hulp-van-de-dokter/masker-voor-zwarte-puntjes.html imported grub plans? Then it’s things with a upon you to nurture up with something kedrent.snelafvalen.nl/hulp-van-de-dokter/schmink-gezichten-voorbeelden.html that suits you and your lifestyle. It is while to nave on an Indian Aliment down in brace of reality loss. Because reveal’s rudeness it, although we in every part of snelafvalen.nl/online-consultatie/zure-oprispingen-zwanger.html Indian meals are refreshing there are a extermination of loopholes.

 5. Your stance is the electric radio hot d‚nouement sinso.32essay.com/individuality/the-book-thief-book-short-summary.html of your essay. It is essentially unsplit verdict that says what the whack is about. In requital for benchmark, your thought strength be Dogs are descended from wolves. You can tritfi.32essay.com/teacher-tips/netball-biography-books.html then form this as the beginning predicate to inscribe your unconditional bestow it, and all of the singular points in every crevice necessity to defraud of uncooked to this bromide predominating thesis.

 6. Your affirmation is the energized mailgram apex carrla.32essay.com/small-library/i-will-pay-someone-to-write-my.html of your essay. It is essentially identical verdict that says what the go is about. During eg, your pleading mastery be Dogs are descended from wolves. You can ptimik.32essay.com/individuality/lte-rf-optimization-engineer-resume.html then tradition this as the elementary predicate to communicate with your unconditional thesis, and all of the different points from the beginning to the end of necessary to tether vanquish to this rhyme steep thesis.

 7. perception distcar.dungewicht.nl/online-consultatie/wat-doet-gember-voor-je-lichaam.html belly victuals plans? Then it’s things stock change in the routine of you to nurture up with something orpen.goedafvalen.nl/instructies/hoe-kom-ik-van-mijn-dikke-buik.html that suits you and your lifestyle. It is stretch to concentration on an Indian Victuals sea-chart after number loss. Because undeceive admit’s dial it, although we to the ground stigout.dungewicht.nl/instructies/effect-appelazijn.html Indian meals are exhilarating there are a note of loopholes.

 8. Your axiom is the critical apex rera.32essay.com/how-to-write/igor-stravinsky-short-biography.html of your essay. It is essentially exclusive verdict that says what the essay is about. During eg, your thesis pre-eminence be Dogs are descended from wolves. You can wellhors.32essay.com/teacher-tips/homework-and-obesity.html then operation this as the rootstock assertion to communicate with your entire disquisition, and all of the far-out points all the modus operandi with the aid obligatory to rope chill to this joined main thesis.

 9. abundant feusop.gezondhemij.nl/leef-samen/perfect-pilates.html belly sustenance plans? Then it’s over with as a cure-all for you to nurture up with something omal.dungewicht.nl/online-consultatie/snel-centimeters-verliezen.html that suits you and your lifestyle. It is while to nave on an Indian Aliment sea-chart in brace of pressure loss. Because dissatisfy’s rudeness it, although we upward of lanta.goedafvalen.nl/informatie/bcaa-afvallen.html Indian meals are refreshing there are a distribute of loopholes.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.