Adventní běhání aneb proběhněme se společně k Vánocům

Prosinec je za dveřmi a s ním už tradičně přichází Adventní běhání. Že jste ještě o této výzvě / skupině / akci ještě neslyšeli? Parta běžců v Anglii si před pár lety vymyslela běhání každý den v prosinci až do Štědrého dne, a pak úžasná Babeta přenesla tento koncept k nám 🙂 … že vás běhání v zimě tolik nebaví a ztrácíte vůli? Tak to je Adventní běhání právě pro vás!

Běháte rychle, pomalu, pro radost, pro čištění hlavy, pro trénink na závod… ? Každý důvod se počítá 🙂 Nebo naopak pokud právě ztrácíte motivaci a radost běhat v zimě, tím spíše před Vánoci, kde je stres všude, kam se podíváte, je tato výzva to pravé, co potřebujete 🙂

O co se vlastně jedná?

Jednoduše každý den od 1.12. do 25.12. běháme každý den alespoň 30 minut v kuse. Vůbec nezáleží na tempu, na vzdálenosti ani na prostředí. Vlastně ani na běhu – můžete i chodit 🙂 Cílem je hlavně vytrvat, nevzdat to a společně s ostatními se navzájem podporovat.

Nikdy bych nevěřila, že se najdou takoví blázni, kteří budou v zimě vstávat třeba i ve 4 ráno, jenom proto, aby si stihli odběhnout svých 30 minut, protože během dne už nebudou mít čas. A když pak ještě přidají fotku od snídaně, kdy vy teprve rozlepujete oči – jednoduše nechápete, ale o to větší chuť máte jít ten den běhat. A takovéto příběhy se opakují denodenně. Boží na tom je vzájemná podpora a sdílené příběhy.

V 800 se to lépe táhne

Připojte se do Facebookové skupiny Adventní běhání, přidejte se k našim středečním (brzky)ranním výběhům, sdílejte s námi vaše běžecké zážitky… Prostě a jednoduše si to hlavně užijte! Co je přeci lepšího než v tomto šíleném období vypnout alespoň na 30 minut denně? …Možná tak svařák 😀 … ale pro ten si během prosince taky zaběhneme 😉

A víte, co je na tom to nejkrásnější? Že celá skupina po 25. prosinci nezanikne, ale běhá celý rok, společně jezdí na závody a posílá běžecké pozdravy ze všech koutů světa. V tuto chvíli je ve skupině více než 800 aktivních běžců, a to už je pořádné číslo. Všechny nás pojí především radost z běhání.

A že třeba úplně neběháte, nebo se na to necítíte? Choďte! I 30 minutová chůze se počítá :-))

Mimopražští

A že nejste z Prahy? To vůbec nevadí! Od toho tady jsou sociální sítě, aby propojovaly všechny kouty – takže jednoduše se přihlaste na Facebook a nahrávejte vaše fotky – i já to bud mít letos na dálku z Belgie 😉 … a na Instagramu nezapomínejte k fotkám přidávat #adventnibehani.

Neseďte doma, proběhněte se Adventem! 🏃

 

One thought on “Adventní běhání aneb proběhněme se společně k Vánocům

  1. whoah this blog is wonderful i love reading your articles. Keep up the great work! You know, a lot of people are hunting around for this info, you could aid them greatly.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.