Horská výzva * první ultra * první bedna !

V dubnu jsme se se ségrou zaregistrovaly na Horskou výzvu v Jeseníkách. Nejsme žádné troškařky, takže rovnou na trasu long (65km, +2800m převýšení). V době naší registrace byly na trasu registrovány další dva ženské týmy, a tak jsem Zuzce ze srandy řekla „To máme bednu jistou!“ …

 

Čas utekl jako voda, mezitím jsme stihly zaběhnout maraton, oslavit Kristova léta v New Yorku a další srandy, když najednou tady bylo léto a já zatím neběžela nic delšího než 42 km. Věci se ovšem daly do pohybu, já se začala pohybovat v horách a kopcích a najednou tady byl pátek, Zuzka slavila svátek a celý den pršelo. Naprosto celý. My se vydaly z Prahy za vidinou 12hod běhu někde v kopcích Jeseníků. Já neměla ani šajnu, všechno to plánovala ségra, coby kapitánka týmu, zkušená 3násobná finišerka B7, takže jsem neměla důvod nedůvěry.

Natěšenost před startem

Na základě doporučení se start závodu odkládá o 2hodiny.“ Kafe, kola, energiťáky, večeře s přesným timingem s touto větou naprosto ztratily svůj význam. Organizátoři to zabili přesně za pět minut dvanáct, kdy měl závod startovat. Po 90 min strávených v autě lehkým spánkem jsme opět vyrazily na start. Lehce ospalé, ovšem atmosféra nás rychle pohltila.. 3,2,1, START ! … Vyrazily jsme vstříc našemu prvnímu společnému ultramaratonu.

Občerstvovačka pod Pradědem a my se ládujem melounem

První zastávka Praděd. Byly jsme o 30 min rychlejší než Zuzčiny propočty. „Zatím dobrý, ale pořád to nesmíme přepálit.“ V noci, za tmy a 100 % mlhy se mi běželo skvěle. Připadala jsem si jak na táboře na stezce odvahy, tady jsem ovšem měla jistotu, že na mě zpoza stromu nikdo nevybafne (no dobře, trochu jsem se toho medvěda bála, ale nebyl tam😊).  Noc jsme bohužel měly o dvě hodiny zkrácenou, a tak na Dlouhé stráně přicházíme už za ranního světla, ovšem za naprosté mlhy, takže sice slyšíme vodu v nádrži, ale vidíme velké kulové. Voláme chlapecké podpoře, že za chvíli jsme dole v Koutech nad Desnou na občerstvovačce a přejeme jim dobré ráno.. trochu dřív, než čekali, o 1,5 hodiny..

Dlouhé stráně s výhledem

Byly před vámi asi 3 ženské týmy, ale nejsou daleko“ slyšíme na kontrole a mrkáme se ségrou po sobě, že třeba by ta bedna ještě mohla klapnout. V tuto chvíli je totiž na startu asi 13 ženských týmů. Vrháme se do druhé půlky, která je o dost náročnější. Kopce, dlouhé seběhy a musím říct, že jsme se ségrou skvělý tým. Já táhnu z kopce, ona do kopce. Nikdo si nestěžuje. Ideál, žejo 😊?

Závod utíká jak voda, v protisměru potkáváme už první týmy, které míří do finále a my před sebou máme ještě poslední kontrolu (celkem tak 18km stále do cíle). Prní extra dlouhý seběh, náročný zpočátku svou technickou pasáží a pak už i strmostí a už fakt bolí. Ale proti nám jde děda s vnoučaty „Prosím vás, jak daleko jsou před námi holky?“ Ani ne půl kilometru“… to jsem chtěla slyšet! Přidávám, seběh pořád bolí, ale ty holky musíme dát! Přibíhám na kontrolu v Ostružné a jsou tam 4 holky – dva týmy! Za mnou ségra. Opět po sobě mrknem „Aspoň jedny dáme.“ Před námi je poslední kopec (vlastně to, co jsme teď celou dobu sbíhaly) a pak už „jen“ seběh do cíle. Kopec je prudký, hnusný, ale ségra táhne. První dvojici jsme daly. Teď si to už jen udržet a jsme třetí! Běžíme dál a najednou na mě Zuzka vyzývavě koukne „Chceš být druhá?“ „Cože? Ty vidíš ty další holky?“ „Jo, jsou kousek před námi!“  „Uvidím, jak to půjde“ teď už ten kopec totiž vážně vysiluje a já ztrácím vůli a motivaci.. Najednou však jsme nahoře (ségřin oblíbený Keprník :-D) a před námi seběh (a víte co –  ten mi přeci jde 😉 ).. Rozběhnu to, předbíháme holky a teď už jen udržet pozici..

 

Najednou je však před námi ještě malý kopeček, kterého byste si pomalu ani nevšimli, ale po těch 62km bolí každý metr navíc jako všechny předchozí dohromady. Ten jsem nečekala, protože na grafu skoro nešel vidět, ale najednou máme za zády zase ty holky.. No nic, musíme to udržet. Díky bohu přichází seběh. Nekonečný seběh. Tak moc nekonečný, že už i ségra se ptá kolemjdoucích, jak je cíl daleko! Holky se nám lepí na paty. Chci to vzdát, pustit je na to druhé místo, spokojím se s 3., ale nakonec mi to nedá a kousnu se. Zuzka je tu se mnou, bojovaly jsme celou dobu spolu, tak jí to teď přece nezkazím. Běžíme, obě to bolí, obě mlčíme, ale běžíme. Slyšíme hudbu, vidíme hodně lidí, chytáme se za ruce a probíháme cílovou bránou. Trvalo nám to přesně 9hodin a 59minut

 

Mám totálního hlaďáka, beru první RedBull a soukám ho do sebe. Pak přichází ségra, kontroluje výsledky online a říká „My jsme třetí!“ „Cože?“ „Jsme třetí, jsme na bedně, daly jsme to!“ Já moc nemám slov, je to neskutečné… Po chvíli pak zjišťujeme, že před námi byl o jeden dámský tým navíc, který byl ovšem tak rychlý, že ho asi nikdo moc nezaznamenal.

3.místo v kategorii ženy Long 🙂

Co říci na závěr? První ultra v horách, tým Banketky si to zasloužil. Byly jsme skvělé a já zažila toho pravého týmového ducha. Ségra po závodě řekla, jak se jí už nechtělo. Poslední seběh ji ukrutně bolel ale prostě nevzdala to. A o tom to je! Nesmíš to vzdát, protože tam nejsi sama!

Horská výzvo, už se těšíme na příští rok. To si teprve dáme výzvu! 🙂

 

***

Trasu si podrobně prohlédnou můžete tady.

Mapa a čísla na Stravě:

One thought on “Horská výzva * první ultra * první bedna !

  1. Samozřejmě se mi okamžitě postavil, k naší společné radosti. Díky přírodním složkám funguje Titan Gel i jako skvělý lubrikant, takže není potřeba další krém. Potvrdil se můj dojem, že Titan Gel podporuje prokrvení a stimuluje vyplavování většího množství testosteronu. Můj penis se totiž posunul na novou úroveň tvrdosti a žalud získal novou velikost. 4. Jaký je účinek přípravku Titan Gel? U mě byl tedy účinek přípravku Titan Gel velmi dobrý a rychlý a všiml jsem si především následujících aspektů: větší chuť na sex, dny bez opakovaného sexu byly opravdu vzácné zvýšená chuť se milovat u mojí přítelkyně (cituji: „Seš najednou mnohem větší a tvrdší, ošu*ej mě“) prodloužené milování a orgasmy, u ní i u mě můj penis postupně narůstal stejně jako moje radost. http://vozbujdenie.com/titan-gel-na-slovensku-skutocne-recenzie-a-vysledky-ako-ho-pouzivat-a-ako-si-ho-objednat.html Rychlost erekce je mnohem rychlejší a penis je vždy mnohem těžší. Pomáhá vám a přináší vám, abyste byli v posteli dobří. Jste člověk a máte potíže s tím, že získáte obrovský penis, o který ženy vždy touží. Nepokoušejte se najít jiné metody, protože Maxi Size pro zvětšení penisu je pro vás nejlepší volbou. Pomůže vám vyřešit všechny vaše problémy a slibuji, že budete v posteli monstrum. Věř mi s tímhle. Maxi Size Česká republika. Zboží pod názvem Maxisize Česká republika se stala velmi populární a je velmi populární mezi lidmi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.